user_mobilelogo

Zgodnie z obietnicą L.U.C-a i PPA: powtazramy przerwany podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej Koncert Przekrojowy - Jeden na STO LECIE. Zapraszamy do Teatru Muzycznego Capitol 26 czerwca 2014 o godz. 20. Bilety z koncertu na PPA zachowują ważność na nową datę, w kasie Capitolu będzie też dostępna ograniczona ilość wejściówek w cenie 25 zł.

 

29 / 30 marca 2014

Już dzisiejszego, sobotniego wieczoru zapraszamy do słuchania Radia Wrocław - audycja Grzegorza Chojnowskiego na żywo z foyer Teatru Polskiego, między Koncertami Galowymi. Gośćmi audycji będą m.in.: Agata Duda-Gracz, reżyser Gali, obaj szefowie PPA, ustępujący Konrad Imiela i nowy - Cezary Studniak, Marek Kocot z jury OFF, Jacek Bończyk, Natalia Sikora, Magda kumorek i Piotr Dziubek, laureatki Konkursu, dziennikarze - a być może również aktorzy Gali, obecni na foyer i wchodzący w interakcje z publicznością. Jak to w programie na żywo - wiele się zdarzyć może, więc warto słuchać. Radio Wrocław - sobota 29 marca od 19 do 21.

A w niedzielnej audycji Baszki Marcinik - czyli w Magazynie Bardzo Kulturalnym - obaj szefowie PPA, ustępujący Konrad Imiela i nowy - Cezary Studniak. Rozmowa na żywo z Wrocławia, tym razem z bufetu Teatru Polskiego, między niedzielnymi koncertami galowymi. Co prawda Cezi w Gali wciela się w Depresyjnego Anioła Stróża, ale znając Cezarego możemy być pewni, że tej akurat roli nie potraktuje jako credo artystycznego swej przyszłej funkcji. Ani też jako motta audycji. Zapraszamy, słuchajcie Radia Wrocław w sobotę 29 marca o 19, a Trójki w niedzielę 30 marca o godzinie 19.

29 marca 2014

Ostatnia sobota Przeglądu to jak zawsze dzień Koncertu Galowego. W tym roku na PPA powróciła Agata Duda-Gracz, która zaprosiła do współpracy ponadtrzydziestoosobowy zespół aktorów z całej Polski. Wielka płyta 1972-2018. Bardzo drogi koncert z okazji pięćdziesiątej ósmej rocznicy taniego budownictwa mieszkaniowego to historia mieszkańców osiedlowego bloku, opowiedziana poprzez ponad 40 piosenek, doskonale znanych rodakom znad Wisły. Panopticum typów, powołanych do życia przez Agatę Dudę-Gracz, jest barwne, komiczne, trochę smutne i trochę straszne zarazem - jak każde blokowisko, kiedy lepiej mu się przyjrzeć.

Galę zagramy jeszcze dwa razy w niedzielę. Spektakl rejestruje Telewizja Polska, będzie emitowany na antenie TVP 2.

Dziś jeszcze koncert Piosenka aktorska... "i inne demony" - o godz. 17 w Imparcie. Bogusław Sobczuk zaprosił uzdolnionych, młodych ludzi, którzy, oprócz tego, że studiują (informatyka, muzyka, prawo, aktorstwo), także śpiewają - jak ludzie wolni, to co i jak lubią, co im w duszach gra, co im podpowiadają ich muzy i ich „demony”. A podpowiadają im chyba nie najgorzej, bo zdobyli nagrody na najważniejszych polskich festiwalach piosenki - z Grand Prix PPA włącznie!

 

29 marca 2014

Na wczorajszym Koncercie Finałowym, na scenie, w obecności prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza (oraz publiczności - na widowni Capitolu i oglądającej transmisję w TVP Kultura), Konrad Imiela przekazał dyrekcję artystyczną Przeglądu Cezaremu Studniakowi. Od 36. edycji PPA mamy więc nowego szefa. Cezary Studniak - aktor, reżyser, muzyk, scenarzysta, a także członek Rady Artystycznej PPA -  jest wychowankiem Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, aktorem tego teatru był w latach 1997-2002. W zespole Capitolu jest od 2003 roku. W swoim dorobku ma wiele świetnych ról teatralne i autorskich spektakli muzycznych, realizowanych także na PPA. Ostatnio można oglądać go na Scenie Ciśnień w Capitolu w roli Serge'a Gainsbourga w autorskim spektaklu Kocham cię. Ja ciebie też nie. 

 

Decyzją Jury Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki w składzie: Katarzyna Groniec i Mariusz Kiljan – aktorzy i wokaliści, Włodek Pawlik – kompozytor i pianista, Wojciech Kępczyński – twórca przedstawień muzycznych, dyrektor warszawskiego Teatru Muzycznego Roma, oraz Jacek Sieradzki (w zastępstwie Agnieszki Glińskiej, nieobecnej z powodów zdrowotnych)

Grand Prix 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej – Tukana Złotego oraz 20 tys. zł – otrzymała Irena Melcer. Nagrodę wręczyli: Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, i Konrad Imiela, dyrektor artystyczny PPA.

final nagrody

28 marca 2014

Znamy werdykt Kapituły im. Aleksandra Bardiniego.

- Tegoroczny Dyplom Mistrzowski i statuetkę Tukana Kapituła postanowiła przyznać Panu Samborowi Dudzińskiemu: za całokształt dorobku artystycznego, aktorskiego, wokalnego i kompozytorskiego, podkreślając szczególnie jakość i znaczenie spektaklu "Król Dawid - Live!", który miał premierę na Scenie Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol podczas tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej - powiedział przewodniczący Kapituły, Roman Kołakowski.

Nagroda zostanie wręczona dziś wieczorem podczas Koncertu Finałowego w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

28 marca 2014

Dla bywalców Przeglądu Piosenki Aktorskiej rzecz jest oczywista, to najbardziej emocjonujący dzień naszego festiwalu - przed nami Koncert Finałowy, złożony z dwóch części. A zatem - najważniejszy moment w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki, czyli koncert finalistek i Total Niemen, czyli o czym trąbodzwonisz w reż. Jacka Bończyka. 

Koncert Finałowy 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej rejestruje Telewizja Polska. I część – koncert finalistek – już dziś, na żywo w TVP Kultura o godz. 22.05, emisja II części – Total Niemen, czyli o czym trąbodzwonisz – w niedzielę 30 marca o godz. 22.50 w TVP 2.

Werdykt jury Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki oraz jury konkursu Nurtu OFF poznamy po zakończeniu drugiego Koncertu.

27 marca 2014

Dziś gwiazda festiwalu: Nina Hagen. Pierwsza Dama co najmniej kilku odmian rocka, w rewelacyjnej formie artystycznej, pełna punkowej energii - 20.00 na scenie Impartu.

Wcześniej na Scenie Ciśnień w Capitolu Jacek Bończyk po raz drugi zagra i zaśpiewa swoje Resume z wątkiem kosmicznym.

W trakcie wczorajszego koncertu w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej Łukasz L.U.C Rostkowski uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Po 30 minutach koncertu spadł do zapadni sceny. Nie stracił przytomności. 

Co więcej, po otrząśnięciu się z pierwszego szoku chciał kontynuować koncert, podobnie jak to uczynił po wypadku kilka tygodni wcześniej, który wydarzył się na planie jego najnowszego teledysku. W trakcie ujęć do utworu „Dziękuję” pochodzącego z antologii PRZEKRÓJ L.U.C połamał sobie rękę oraz poranił mocno szczękę, na którą założono kilka szwów.

W trakcie dzisiejszego koncertu L.U.C-a zdarzył się wypadek. Artysta spadł do zapadni - jest przytomny, został zawieziony do szpitala. Czekamy na informacje o jego stanie zdrowia.

Dyrektor Capitolu i PPA, Konrad Imiela, deklaruje, że koncert zostanie powtórzony w najbliższym możliwym terminie, kiedy tylko artysta powróci do pełni zdrowia. Bilety na dzisiejszy koncert można będzie zwrócić w kasie lub zachować je na powtórkę koncertu.

ppa przegląd piosenki aktorskiej